czwartek, 23 sierpnia 2012

jedynie miłość ma sens, wszystko inne jest wyczerpujące...."Nigdy i nigdzie, nawet na sekundę nie było prawdą, że wartość ludzkiej duszy i jej piękno jest zależna od liczby kilogramów jaką pokazuje waga ukryta pod łóżkiem w sypialni.  
Jesteśmy niepowtarzalnymi istotami światła, energii i wody, które potrzebują tych fizycznych skafandrów by się na codzień poruszać i cieszyć darami  życia tu na ziemi. Gdy zaczniemy definiować siebie na podstawie tego co może być zmierzone lub zważone, pewną część wewnątrz nas  ogarnia smutek,  coś się w nas buntuje, pewna część nas płacze, wręcz się złości
Wbrew pozorom, my nie chcemy jeść niezliczonej ilości słodkiej czekolady, NIE , my  pragniemy tego by to nasze życie było jak słodka czekolada.
Chcemy pojednać się z dusza, chcemy posmakować ciekawości, wybrać sie w nieznane i poczuć słodycz jaką życie wypelnione miłością ma nam do zaoferowania. I jeśli w zamian porzucimy nasze poszukiwania, jeśli odłożymy  nasze pragnienia na zakurzona półkę niepamięci i pozwolimy by strach zawładnął naszym życiem, poczujemy pustkę. Poczujemy się jakby czegoś nam brakło. Poczujemy się jakby więź z resztą wszechświata wypełniona słodyczą i miłością, siła, spokój i cisza opusciły nas na zawsze.
 Nasz umysł złudnie obiecał nam że wraz z nową dieta nie tylko  dostaniemy w prezencie nowe ciało, ale i że razem z nowym ciałem dostaniemy nowe życie. Tym samym, Jeśli nie cierpiałeś siebie do tej pory- pokochasz siebie a jesli terroryzowałeś siebie do granic wyczerpania, stanieisz sie miłującą oazą spokoju i cierpliwości.

JEDYNIE MIŁOŚĆ MA SENS, WSZYSTKO INNE JEST WYCZERPUJĄCE.
 Czy wyobrażasz sobie jak inne byłoby twoje zycie dziś,   gdyby za każdym razem jako dziecko gdy czułeś  smutek i żal mama zapytała cie: " kochanie powiedz mi co ci dolega, powiedz mi jak się czujesz. Chcę usłyszeć każde drobne słowo, chcę wiedzieć o każdym uczuciu, którego teraz doświadczasz."
Pomyśl jak to by było gdyby za każdym razem kiedy byłeś rozczarowany czymś lub zraniony, twój tato objał cię i powiedział: "Skarbie opowiedz mi o tym więcej, powiedz mi jak sie czujesz wewnatrz twojego ciała gdy o tym myslisz? Jak sie zachowuje twoj zoładek, co czujesz w piersiach?" Ja jestem tu dla ciebie i pragnę wiedzieć każdą drobną rzecz, ja jestem tu by cie wysłuchać, by z tobą być, by cie przytulić, by cie  kochać.

Każde uczucie,  które nas odwiedza chce tego samego: być wysłuchanym. Każde uczucie przychodzi do nas nagle i bez zapowiedzi jednak zawsze w jednym i tym samym celu: by nas czegoś nauczyc. Pragnie nam opowiedzieć swoją historię, prosi  byśmy go wysłuchali, otoczyli dobrocią i miłością by ono mogło przeistoczyć się z setek wirujących węży w niewinne serpentyny o kolorach tęczy.
Ty nie  jesteś pomyłką ani problemem do naprawienia, jednak nie odkryjesz tego dopoki nie postanowisz przestać walić codzień glową w mur zbudowany z cegieł poczucia winy, wstydu i strachu przed samym sobą i światem.
Rumi pisząc o ptakach i tym jak uczą sie latać , napisał:
Jak sie uczą? Upadając. I to przy upadku ofiarowane im są skrzydła. By ofiraowano ci skrzydła musisz uwierzyć, że znajdujesz sie tu na ziemi po coś wiekszego niż utrata tych samych 10 kilo, około 300 razy przez kolejne 30-40 lat i musisz zrozumieć, że dobroć i miłość sa możliwe nawet w czymś tak drobnym jak to co wkładasz do ust na śniadanie co poranka. Zaczynając Tu i TERAZ.
W MOMENCIE GDY POSTAWISZ PIERWSZY KROK, GDY ZACZNIESZ TRAKTOWAĆ SIEBIE Z MIŁOŚCIĄ I SZACUNKIEM, NA KTÓRY WYDAJE CI SIE ŻE TYLKO SZCZUPLI I IDEALNI LUDZIE ZASŁUGUJĄ,  zrozumiesz szybko- że miłość nigdy cie nie opusciła.
Zrozumiesz, że prawdziwa swiętość nie jest zawarta ni w twoich osiągnięciach ,ani w tym co jesz cz też ile ważysz. Zrozumiesz, że życie to o wiele wiecej niz ciągłe pchanie głazu obsesji pod stromą góre życia.  Odłóż go teraz. I jeśli zgodzisz się powstrzymać od samokrytyki i pozbawiania się radości życia. Jesli zdecydujesz się zaryzykować i sprawić by jedzenie stało się twoim przyjacielem, jesli ZAUFASZ SOBIE i postanowisz WYBACZYĆ,  zrozumiesz wtedy że Bóg nigdy cię nie opuścił. W smutku każdego końca i zachwycie każdego początku, w szumie i w ciszy oraz w momentach wzniesienia, za każdym razem gdy płaczesz  myśląc o rozmiarze swojej tali w każdym twoim mrugnieciu oka i każdym oddechu twoim , w każdej łzie i uśmiechu Bóg jest  tobą a ty jesteś  nim."


Kochani tekst ten nie jest mój, jest tłumaczeniem ( podkoloryzowanym przeze mnie) wybranych wyrywków z książki Geneen Roth "Women Food and Good". Jest w tym trochę mojej duszy jednak główna jego kwintensencja pochodzi od Geneen.


kocham was<3 br="br">