czwartek, 5 stycznia 2012

niesamowita mocCzy zdajesz sobie sprawę z tego, że od ciebie zależy każda chwila twojego życia, czy rozumiesz, że każda jego sekunda jest twoja kreacją? Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że sekundy tworzą minuty, a minuty godziny, a godziny dni, a dni lata? Czy zdajesz sobie sprawę , że życie jest niczym innym jak zlepkiem momentów które przeżywasz, zlepkiem sekund o których sposobie przezycia decydujesz ty i tylko ty?

To od ciebie zależy, czy wstaniesz uśmiechnięty czy nie, czy będziesz się cieszył kroplami deszczu za oknem, którego potrzebuje matka ziemia, czy też uznasz,że pogoda na zewnątrz jest paskudna. To ty decydujesz, czy spogladając w lustro z rana zauważysz nowe zmarszczki na twarzy i pomyślisz o tym, że dni lecą jak szalone a ty się starzejesz. Czy może spogladając w swoje odbicie  pomyślisz o wszystkich zaletach twojego ciała, ujrzysz  w nim oczy, które pozwalają ci ogladąć świat i wszystkie jego kolory, uszy, które pozwalają ci usłyszeć muzykę, śpiew ptaków, szum wiatru, śmiech dziecka, szept do ucha mówiący ci : KOCHAM CIĘ. Ty decydujesz o tym czy szczotkując zęby zdasz sobie sprawe , że przez ostatnie 20, 30, 40 lat dzięki nim byłeś w stanie skosztować tyle niesamowitych pyszności.

To od ciebie zależy czy wychodząc na zewnątrz pomyślisz: " och Boże kolejny zwykły dzień" czy może zdasz sobie sprawe z tego że właśnie o to został ci ofiarowany wyjatkowy dzień, jedyny w swoim rodzaju , który nigdy wcześniej sie nie wydarzył. I że tylko od ciebie zależy to co z nim zrobisz. To od ciebie zależy czy idąc ulica uśmiechniesz się do mijajacych cie ludzi srawiajac że na ich twarzy pojawi sie być może pierwszy tego poranka uśmiech, czy też może ominiesz ich nie zwracajac kompletnie uwagi, tak jakby oni zupelnie nie istnieli. To od ciebie zależy czy kolega w pracy, który jest zawsze nie w humorze jest w stanie sparwić że twój dzień stanie sie tak ponury jak on sam, czy może też postanowisz stanąć  na chwilę i pomysleć o tym co takiego może sie dziać w jego życiu co sparawia że jest on zawsze ponury, smutny i niemily. Czy zdajesz sobie sprawę, że każda sekunda twojego zycia jest okazja do uśmiechu i tylko ty o tym decydujesz.

Czy zdajesz sobie sprawe że każdy moment jest idealny by powiedzieć swoim bliskim jak bardzo ich kochasz. Czy rozumiesz, że to od ciebie zależy czy, gdy wejdziesz do pokoju zauważysz w nim dziury na kanapie i brudne firanki czy tez zwrócisz wzrok ku  drewnianym półkom i kolorowm na nich książkom i zerkniesz na  twój ulubiony stół. Czy zdajesz sobie sprawę, że to ty nadajesz rzeczom i wydarzeniom wartość, to ty je nazywasz dobrymi , złymi, niesamowitymi, okrponymi, cudownymi, rewelacyjnymi, nie godnymi uwagi.

Czy zdajesz sobie sprawe z mocy jaką posiadasz? Czy zdajesz sobie sprawę  z tego, że to ty decydujesz kiedy jesteś smutny a kiedy wesoly, to ty decydujesz o każdej łzie uronionej przez ciebie i każdym najdrobniejszym uśmiechu. Czy zdajesz sobie sprawę , że nic czego nie pragniesz nie musi sie wydarzyć jeśli tylko zaczniesz używac swojej mocy w odpowiedni sposób?

Nie trać chwili,  nie trać sekundy, nie trać dni, nie trać życia....

Czy powiedziałeś dzisiaj już komuś jak bardzo go kochasz? Czy któś ci juz dzisiaj powiedział:  kocham cię? Jeśli nie, ja czuję się szczęśliwa i zaszcycona byciem pierwszą osobą, która ci to dzisiaj  powie, która sprawi, że czy tego chcesz czy nie drobny uśmiech zagości na twej twarzy, ja już się uśmiecham na samą myśl o tym....hmm wiec tutaj masz sepcjalnie dla ciebie:KOCHAM CIĘ TAK KOCHAM CIE PRZEOGROMNIE!