czwartek, 8 listopada 2012

jak być miłością gdy serce wypełnione jest złością

Jak być miłością gdy serce jest wypełnione złością?
-Rozpoznaj chęć bycia miłością i uszanuj złość.

By być miłością należy najpierw pokochać siebie. Być miłością nie oznacza kochać wszystkich innych a potem.. może...siebie.
Mówiąc do siebie: "masz przestać się złościć, musisz zacząć kochać," nie ma nic wspólnego z miłością. Wręcz jest najleszym przykładem jej braku.
To ROZKAZ dla serca by otworzyło swoje drzwi...Lecz serce nie otwiera się na rozkazy.Gdy prosisz  dziecko by zachowało się w pewien sposób, ono spróbuje sie zachować w ten sposób. Jednak gdy powiesz dziecku  bądź tym kim ja chcę byś był a nie tym kim jesteś" dziecko z całych swych sił nie będzie cię słuchać.
Zacznij od prośby by uczynki dziecka stały się uczynkami pełnymi miłości... przecież każdy z nas wie jak to zrobić.

A nastęnie z całą miłością jaką posiadasz daj zezwolenie dziecky by NIE BYŁO miloscia, w zamian  daj mu pozwolenie na złość.  Okaż miłość dla złości. Pokochaj siebie za złość a w tym momencie dasz sobie pozwolenie na miłość, w tym momencie będziesz miłością.

Spójrz na zlość z otwartym sercem, obejżyj ją z każdej strony. Czyż nie widzisz że to ona chroniła cię przez lata? Czyż to nie ona była twoim wiernym strażnikiem gdy wszystko inne zawiodło? Czyż nie w to wierzyłeś przez cały ten czas?
I teraz mowisz dziecku: przestań być w złości! Dziecko ci odpowie: "NIE MA TAKIEJ OPCJI!  NIE BEDE KOCHAŁ!" ---Good for the child.
Jeśli dziecko wierzy ze ma kochać na rozkaz , wyszytko lgnie w gruzach. Jego jedność  z samym sobą , jego wiara w siebie i to kim ono jest obumiera. Dziecko staje sie pacynką , lalką na sznurkach pociąganych przez innych.

To nie jest miłość, to nie jest prawda, to nie jest Bóg.

Kochaj siebie w momencie kiedy nie potrafisz być miłością, udaj sie w podróż, odnajdź siebie jako dziecko w momencie kiedy zlość służyła ci bardziej niż milość, kiedy cię obroniła od cierpienia. Obejżyj to oczami otwartego serca. Zapytaj siebie w tym momencie : dlaczego nie chcesz  kochać? Ujrzyj prawdę....ujrzyj ją dokładnie z każdej strony i  okaż pełny szacunek a w tym uszanowaniu złości odnajdziesz MIŁOŚĆ.